Żoliborz Artystyczny, Powązkowska 7/13

Żoliborz Artystyczny znajduje się po drugiej stronie ulicy Powązkowskiej niż pozostałe inwestycje Żoliborza Południowego, niemniej z racji charakteru i czasu zabudowy stanowić będzie również część tzw. Nowego Żoliborza.

Na tle pozostałych inwestycji wyróżnia go fakt, ze jest budowany przez jednego dewelopera (Dom Development), przez co stanowić będzie spójną koncepcję architektoniczną. Nie bez znaczenia zapewne jest fakt, że w odróżnieniu od terenów przy Rydygiera, tereny Żoliborza Artystycznego objęte są Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego.

Inwestycja będzie się składać z ośmiu budynków, nazywanych, w nawiązaniu do przedwojennych inwestycji żoliborskiego WSM koloniami (co zresztą spotyka się z krytyką mieszkańców starego Żoliborza). Docelowo zamieszka tam 1700 rodzin, pierwsze jeszcze w 2014 roku. Teren ma zawierać przestrzenie publiczne (z fontanną, widoczną już dziś przy pawilonie sprzedaży mieszkań przy ulicy Powązkowskiej).

Kolonie Żoliborza Artystycznego nazwane zostały (przez Dom Development) nazwiskami takich artystów związanych z Żoliborzem, jak Czesław Niemen, Kalina Jędrusik czy Jerzy Kawalerowicz.

Ulica Rydygiera w przyszłości połączy Żoliborz Południowy i Artystyczny. Obecnie bezpośrednie przejście zajmuje około trzech minut i  jest możliwe po terenie przeznaczonym na budowę tej ulicy w przyszłości – poprzez teren zarośnięty trawą i krzewami, znajdujący się między Instytutem Mechaniki Precyzyjnej i terenem, na którym w przyszłości pojawią się budynki inwestora Acciona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje o inicjatywach i wydarzeniach dotyczących Żoliborza Południowego