Nowości w lokalach na ulicy Rydygiera

Wraz z oddaniem do użytku budynku Rydygiera 13 dokończona została nieparzysta pierzeja ulicy na odcinku od Matysiakówny do Przasnyskiej. W miarę sprowadzania się coraz większej liczby osób, zapełniają się też lokale użytkowe, i to w sposób bardzo różnorodny. Przyjrzałem się więc, jakiego rodzaju sklepy i usługi mamy na naszym osiedlu. Jeśli korzystaliście z nich i chcecie podzielić się uwagami, to zapraszam do komentowania. Jeśli jesteście właścicielami i chcecie napisać więcej o swoim sklepie – to proszę o kontakt mailowy.

Rydygiera 11

Idąc od strony wiaduktu, pierwszy lokal użytkowy jest jeszcze przed skrzyżowaniem z Matysiakówny a jest w nim szkoła językowa  Academy of Language. Ze strony academyoflanguage.pl możemy się dowiedzieć, że prowadzone są tam kursy kilku języków, w tym polskiego dla cudzoziemców.
IMG_4413

Tuż za rogiem znajduje się Mani Pedi Story czyli, jak nietrudno się domyślić, salon manicure / pedicure. Strony chyba nie ma, ale ma fanpage

IMG_4411

Kolejny sklep to otwarty już kilka miesięcy temu sklep z biokominkami (czyli kominkami opalanymi paliwem opartym na etanolu a nie drewnem, w sam raz do mieszkania, jeśli ktoś lubi). W salonie znajduje się także kawiarenka Molo 11. Informację o sklepie znalazłem na stronie magazynu Lovter.

IMG_4410 IMG_4409
W następnym lokalu mamy śniadaniownię Milion Bułek. Swego czasu asortyment był typowo kawiarniany, z czasem uległ rozszerzeniu o owoce i inne rodzaje żywności (wędliny etc). Skróceniu też uległy godziny otwarcia. Lokal prowadzi dostawy pieczywa pod drzwi. Więcej można się dowiedzieć z ich strony.

IMG_4407

Następna w kolejności jest jedyna na Rydygiera restauracja – Ten Sushi. Jest to mikrosieć oferująca sushi zarówno w lokalu jak i na wynos. Swego czasu, zaraz po otwarciu rok temu, w lokalu nie było alkoholu, ale jak jest teraz – nie wiem. Najlepiej pójść i sprawdzić samemu. Zestawy mają (w mojej opinii) rozsądne ceny.

IMG_4406
Kolejny lokal to winiarnia i delikatesy włoskie  Winotopia -w sklepie jest olbrzymi wybór win oraz wysokoprocentowych alkoholi, zaś właściciel ma dużą wiedzę na ich temat i bardzo życzliwie pomaga wybrać. Wybrane wina można codziennie na miejscu degustować. Poziom cen bardzo rozsądny, o tego osoby, które zalajkują fanpage otrzymują rabat na wina.

IMG_4405

W kolejnym lokalu, gdzie dotychczas było biuro sprzedaży Zielonego Żoliborz powstaje (albo właśnie powstał) multiagent ubezpieczeniowy AbPort z dość niewyszukanym szyldem. Dowiadujemy się z niego, że ma on oferty 30 ubezpieczycieli

IMG_4404

Rydygiera 13

W skrzydle w głębi osiedla jest kolejny zakład ubezpieczeniowy Hergo.  Ze strony dowiadujemy się tylko, że jest w modernizacji, ale liczymy, że niebawem będzie można się dowiedzieć więcej. Na razie widać na balkonie czerwono białą flagę, która dobrze komponuje się z polską flagą na Rondzie Babka, widoczną w tle.

IMG_4402

Kolejny lokal, który otworzył się całkiem niedawno i ku całkowitemu (przynajmniej mojemu, zważywszy na wysyp sklepów spożywczych) zaskoczeniu to delikatesy Sarmata. Jest to naprawdę duży sklep spożywczy z produktami o przyzwoitej jakości (i z tego co zauważyłem – adekwatnych cenach). Póki co nie ma alkoholu, ale niebawem ma być. Sklep donosi zakupy bezpłatnie do domów na Rydygiera i Przasnyskiej.

IMG_4401

Na samym rogu budynku Rydygiera 13 znajduje się mydlarnia „Mydlarnie Świata” z dużym wyborem rozmaitych środków czystości. Warto wspomnieć, że właścicielka mieszka w jedym z budynków na Rydygiera, zatem kupując w mydlarni, wspieracie biznes swojej sąsiadki.

IMG_4400

Kolejny zakład usługowy to sieciowa pralnia chemiczna Techno-Dry z bardzo dużym zagęszczeniem komunikatów na szybach, rodem z wczesnych lat 90-tych. Nie korzystałem z usług (chodzę w t-shirtach pranych w pralce) więc trudno wypowiadać mi się na temat jakości usług, natomiast zauważyłem, że personel pali papierosy przed wejściem a niedopałki rzuca na trawnik. Przydałaby się przed wejściem popielniczka.

IMG_4399

Zmierzając dalej w kierunku ulicy Przasnyskiej natkniemy się na salon optyczny Tondryk, oferujący (sądząc po napisach na witrynie) oprawki renomowanych producentów.

IMG_4398

Kolejny sklep to warzywniak otwarty kilka miesięcy temu. Ma swój fanpage.

IMG_4397
Następny sklep to gratka dla piwoszy – Das Bier. Sklep oferuje duży wybór wymyślnych piw, ma także nalewaki, gdzie z tego co się zorientowałem kupuje się piwo do dużych pojemników i gdzie asortyment zmienia się bardzo często. Sklep otworzył się dosłownie kilka tygodni temu ale z moich obserwacji cieszy się już sporym powodzeniem.
IMG_4396

Kolejny lokal to Decolor – sieciowy salon wyposażenia wnętrz o dosyć szerokim asortymencie, z którym możemy zapoznać się na witrynie lub stronie internetowej.

IMG_4395

W ten sposób dotarliśmy do skrzyżowania z Anny German, ale w budynku Rydygiera 13 są jeszcze dwa lokale użytkowe za winklem. Skręcamy w stronę torów i widzimy, że niebawem powstanie tam przychodnia lekarska o bliżej nieustalonej nazwie. Kawałek dalej otwiera się sklep z żaluzjami, plisami, roletami etc: Dormax Design.

IMG_4394

IMG_4393

Rydygiera 15

Na samym rogu najstarszego budynku na Żoliborzu Południowym znajduje się sieciowy spożywczak Małpka, otwarty latem w miejscu istniejącego tu dawniej sklepu Figa. Małpka jest na swój sposób fascynująca, bo nie ma w niej wielu podstawowych produktów (w tym alkoholu, który ma być w nieokreślonej przyszłości, z tego co wiem trwa głosowanie uchwały we wspólnocie mieszkaniowej), sklep wygląda jakby był w likwidacji, a mimo morderczej konkurencji (4 sklepy ogólnospożywcze w zasięgu 3 minutowego spaceru) jakoś trwa. Na plus należy zaliczyć hotdogi, ale sam nie jadłem.

IMG_4414

W kolejnym lokalu jest klinika dentystyczna Prestige Dental.

IMG_4415

A w następnym salon fryzjerski MIOStudio.

IMG_4416

Następny sklep, zresztą istniejący od bardzo dawna, to meble biurowe i wyposażenie wnętrz Arc Interiors.  Nie sposób się oprzeć wrażeniu, że w budynku Robyga dominują usługi, z których mieszkańcy nie mają na codzień pożytku (dentysta, sklep meblowy) podczas gdy w Zielonym Żoliborzu jest więcej takich, do których można sobie wstąpić przechodząc (winiarnia, kawiarnia, warzywniak, mydlarnia, piwa).

IMG_4417

Rydygiera 15A

Na tyłach budynku Rydygiera 15 znajduje się budynek Rydygiera 15A. W nim również znajdziemy kilka lokali:

Instytut kosmetyczny Norel dr Wilsz.

IMG_4420

Prywatne przedszkole Babyroom Preschool, w którego siedzibie wieczorami i w weekendy (poza godzinami pracy przedszkola) od niedawna działa Kameralny Fitness.

IMG_4421

Rydygiera 19

Ostatni budynek, w którym mamy lokale usługowe to etap IV osiedla Robyga czyli Rydygiera 19. Na bocznej ścianie, od strony wjazdu na osiedle, powstaje tajemniczy sklep meblowy, o którym na razie niewiele wiadomo. Na rogu zaś, od ulicy Rydygiera znajduje się niedawno otwarte Beauty Medical Spa.

IMG_4418

Ostatni sklep po tej stronie Rydygiera to Biedronka, której otwarciu towarzyszyło dużo kontrowersji i niewiadomych. Mieszkańcy budynku obawiali się uciążliwości i protestowali przeciwko otwarciu, co nie było proste, bowiem lokal od dewelopera odkupił pomoć prywatny inwestor, który podnajął go Biedronce, zatem nie bardzo było wiadomo z kim rozmawiać. Sklep ostatecznie powstał, nie wiem na ile faktycznie jest dla sąsiadów uciążliwy, niemniej z pewnością przydaje się bo jest tam zawsze sporo ludzi. Spotykałem tam nawet znajomych ze Starego Żoliborza.

Sklep jest ogromy, ma duży asortyment towarów a w środku ma bankomat.

IMG_4419

Najbliższa okolica

Po drugiej stronie Rydygiera, na terenie koszmarnie obwieszonego reklamami Instytutu Chemii Przemysłowej znajduje się duży sklep spożywczy Społem Lux nr9. Jego zaletami są: spory wybór, brak kolejek, możliwość zaparkowania pod samym sklepem oraz całodobowy bankomat.

Snip20150307_1

Kilka dni temu w Atelier Żoliborz (Przasnyska 7, 100 metrów od skrzyżowania z Rydygiera) otworzył się Fresh Market. Sam nie byłem, ale jeden z założycieli naszego stowarzyszenia mieszkający w tym budynku chwalił ten sklep, więc zachęcam do odwiedzin. Ponoć na otwarcie mają hotdogi po 2 zł.

fresh

Podsumowanie

Dzięki rozsądnej polityce władz w zakresie wydawania warunków zabudowy mamy okazję mieszkać na niegrodzonym (prawie) osiedlu ze sklepami. To dotychczas w Warszawie nie był standard. Cieszy to, że większość z tych lokali to przydatne placówki (5 ogólnopożyczych,  dwa z wyszukanymi alkoholami, kilka salonów urody, mydlarnia, warzywniak, optyk etc). Szkoda że tak mało lokali gastronomicznych, choć sądząc ze skróconych godzin otwarcia Miliona Bułek, nie były one pewnie wieczorami oblegane.

Nieparzysta strona Rydygiera po latach zaczyna jakoś wyglądać. Do miana „reprezentacyjnej osi łączącej stary Żoliborz z nowym” jeszcze dużo jej brakuje (wąskie, poprzemysłowe chodniki, chaotyczny układ dwóch chodników i dwóch trawników, bałagan z parkowaniem), niemniej zmiany, jakie zaszły w ostatnich miesiącach pozwalają wierzyć, że w przyszłości będzie jeszcze lepiej. Na razie cieszą ławki i porządne stojaki rowerowe.

Tragicznie wygląda strona parzysta: Instytut Chemii Przemysłowej obwieszony reklamami jak nie przymierzając Raszyn tudzież Puławska na wylocie z miasta, potem płot od terenu Layetany, na którym na razie nie zanosi się na inwestycje.

W tym miejscu warto przypomnieć, że wzdłuż Anny German, od Rydygiera po łuku do Przasnyskiej, po trasie dawnej bocznicy kolejowej, powstaje właśnie zieleniec linearny, który dzięki poparciu naszego stowarzyszenia w ubiegłym roku wygrał Budżet Partycypacyjny na Żoliborzu.

18 myśli w temacie “Nowości w lokalach na ulicy Rydygiera”

 1. Fajny artykuł, szkoda, że taki po łebkach 😉
  W mojej samczej ocenie:
  Mani Pedi – bardzo fajny klimat, profesjonalna wyluzowana obsługa w najwyższych standardach. Strzelili sobie w kolano nie dając nr tel widocznego z ulicy.
  Społem LUX – tez maja bankomat jak i biedrona. Wszystko co najlepsze z dawnych czasów Społem. Panie Ekspedientki przemiłe i uczynne 😉
  Pralnia – bardzo dobry poziom usług, otwarci na klienta
  Sushi – zależnie od zmiany. Jedni warci powrotu, a inni zniechęcają do powtórnych odwiedzin. Są suszarnie ktore dowożą i są lepsze i bardziej elastyczne. Było lepiej, jest gorzej.
  Wina – potwierdzam to co napisał autor.
  Małpka – po drogiej fidze, relatywnie przystępna Małpka. Szkoda ze wspólnota zrobiła im taka krzywdę z alkoholem. Fantastyczny sklep na szybkie zakupy ;)))
  Biedrona – jak to biedrona, tylko kolejki do kas większe

 2. Studio Kameralnyfitness – dla tych, którzy nie chcą iść do dużych klubów fitness. Treningi personalne i wkrótce dla małych, kameralnych grup (do 6 osób). Zapraszamy 🙂 Zadzwoń teraz: 603 626 872.

 3. Pani Aniu gratuluję pomysłu i życzę powodzenia, ale duża siłownia też by się przydała. Potencjalnych klientów jest bardzo dużo.
  Do tego restauracje oraz oczekiwana apteka.
  Porównując do Wilanowa u nas zawsze będzie mniej lokali ale będą lepiej dostępne. U nich do części trzeba dojechać u nas to zawsze kwestia krótkiego spaceru.

  1. Siłownia jest też na placu Grunwaldzkim, no i w Arkadii. Apteka „Panaceum” ma się niebawem otworzyć na Rydygiera 11.

 4. Szkoda ze nic się nie dzieje w budynku Krasińskiego 41 🙁 deweloper wymyślił same ogromne lokale w horrendalnych cenach i od pół roku absolutnie nic się nie dzieje poza wątpliwej użyteczności codziennej kliniki rehabilitacyjnej…

 5. Fajny przewodnik po Rydygiera.
  Na pierwszym miejscu stawiam na MILION BUŁEK.
  Jestem tam prawie codziennie na obiedzie. Przytulny klimat. Nie mogę się doczekać ciepłych dni i ogródka przed kawiarnią.
  Mają niepowtarzalne ciasta i pyszną kawę. Ostatnio moja dziewczyna kupiła jogurt z malinami. PYSZNOŚCI !!!! Nic nie zmieniajcie a będę dalej Waszym klientem. Na drugim miejscu stawiam na mydlarnię. Na początku ceny były z kosmosu. Teraz trochę przycięli. Byłem ich klientem, ceny mnie odrzuciły, ale może wrócę. Obserwuje… Sushi – nie dla mnie , sarmata – nie wiadomo co to jest, MANI PEDI chodzi dziewczyna do arkadii 45 zł kosztuje ta przyjemność a u mnich 90 zł, owoce i warzywa są mi obojętne. Po to chodzę do biedrony. Jestem zachwycony sklepem DECOLOR. Drogi ale niepowtarzalny. Zamierzam skorzystać z optyka.
  pozdrawiam Robert z Alicją

 6. Sarmata to jakiś żart . Ostatnio te warzywa i owoce i ich ceny to żart . Obsługa jakas sflustrowana jakby ktos nad nimi z kijem stal . Jest wprawdzie kilka fajnych produktów ale te ceny są bardzo wysokie . Nie są to moje klimaty. Nie polecam

 7. Sarmara jest fajnym sklepem.
  Mają duży asortyment.
  Obsługa miła i uczynna.
  Po warzywa zawsze można iść do sąsiadów lub biedronki.
  Polecam.

 8. Warto dodać, że po parzystej stronie (w Instytucie Chemii Przemysłowej) mieści się masa ciekawych firm – studio fotograficzne TĘCZA, agencja reklamowa MODERNA, architekci i masa innych twórców. Ostatnio nawet zainstalowała się tam marka PROSTO. No i wspaniały slowfoodowy bar TĘCZA 🙂

  1. To prawda. Jest fjany sklep z planszówkami Casual Gaming. Jest też stołówka, standard niższy niż w Tęczy ale i ceny nieporównywalne.

 9. ja się zawiodłam na TEchno-dry. Garnitur wrócił jakby kolor się sprał. sieciówki to lepiej omijać jednak. teraz chodzę do pralni na wojska polskiego obok carrefoura, może kawałek dalej ale różnica jest kolosalna.

 10. Własnie na Przasnyskiej obok jest mój ulubiony sklep z winami i smakołykami – Solera. Trafić wcale nie jest łatwo 😉 Ktoś może tam już był?

 11. Zdecydowanie nie polecam pralni techo – dry. Kilka tygodni temu zostawiłam w placówce na Rydygiera marynarkę. Przy odbiorze była całkowicie zniszczona (w kilku miejscach porwana) po czym powiedziano mi ze to wina materiału…brak słow. Marynarka powinna zostać wyprana ręcznie zgodnie z info na metce, a została wyprana mechanicznie. Do dziś bezskutecznie próbuje odzyskać pieniądze.

 12. Znajoma (z którą nie mogę się aktualnie skontaktować) polecała mi nowo-otwartą cukiernie przy ul. Rydygiera ( nie pamiętała numeru). Cukiernia nazywa się „Cukirnia” i specjalizuje się w bezowych słodkościach i lodach. Przeczytałam z uwagą artykuł „Nowości przy ulicy Rydygiera”, ale takiej cukierni nie znalazłam.
  Powierzono mi zadanie kupienia toru bezowego na uroczystość, za kilka dni. Bardzo proszę o podpowiedź, gdzie i jak szukać „Cukirni”?
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *