Rok naszej działalności na Nowym Żoliborzu

Początek naszej działalności miał miejsce nieco ponad rok temu, gdy kilkoro mieszkańców osiedli Robyga, Zielonego Żoliborza i Apartamentów przy Krasińskiego poznało się na forach wspólnot i postanowiło złożyć wspólne projekty do budżetu partycypacyjnego (jak się potem okazało – zwycięskie). Z czasem okazało się, że jest więcej osób zaniepokojonych chaotyczną polityką przestrzenną, wszechobecnym śmietnikiem i brakiem infrastruktury. Zaczęliśmy się spotykać w coraz większym gronie, docierać do urzędników różnego szczebla i starać się wpływać na to, jak będzie wyglądała okolica, w której znajdują się nasze mieszkania.

Po roku wiele problemów jest nadal nie rozwiązanych, ale z pewnością możemy powiedzieć, że problem Nowego Żoliborza jest dobrze znany urzędnikom każdego szczebla, wliczając w to panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Ponieważ w ostatnich miesiącach zostało zasiedlonych sporo nowych wspólnot (Rydygiera 13, 13A, 13B, 19; Przasnyska 7, Krasińskiego 41 i 57) – postanowiliśmy dostarczyć Wszystkim Państwu jednostronicową ulotkę do skrzynek z informacją o tym, po co stowarzyszenie powstało, co udało się nam zrobić i jakie mamy plany na najbliższe miesiące.

Druk 3 tysięcy kopii tej ulotki był możliwy dzięki hojności szkoły tańca „Salsa Libre” z ulicy Przasnyskiej 6B, której za sfinansowanie bardzo dziękujemy. W rewanżu umówiliśmy się zareklamowanie dnia otwartego, na który w związku z tym Państwa serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych do włączenia się w nasze działania do kontaktu  (np. przez formularz na tej stronie lub wiadomość prywatną na Facebooku). Mamy mnóstwo pomysłów, co można zrobić, ale często brakuje na to po prostu czasu. Każda para rąk się liczy. Szczególnie zależy nam na nawiązaniu kontaktu z nowymi wspólnotami z Zielonego Żoliborza (A i D) , Arteco (Marvipolu) i Żoliborza Artystycznego.

Treść ulotki, i to w kolorze, możecie Państwo pobrać sobie również stąd.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *