Plac Grunwaldzki – konsultacje

Dzisiaj Plac Grunwaldzki to chaotyczny węzeł komunikacyjny, nieprzyjazny ani dla pieszych, ani dla pasażerów, ani dla rowerzystów ani dla kierowców.

Teraz, 99 lat po włączeniu tego terenu do Warszawy, jest szansa, by to zmienić. Urząd Miasta zlecił Stowarzyszeniu Architektów Polskich przeprowadzenie warsztatów na temat przyszłości placu.

Formuła warsztatów nie obejmuje niestety zapytania o zdanie tych najważniejszych, czyli okolicznych mieszkańców. Dlatego stowarzyszenia Nowy Żoliborz i Miasto Jest Nasze – #Żoliborz w najbliższą niedzielę, 24 maja miedzy 14 a 17 wysłuchają problemów i pomysłów mieszkańców, opracują je i przekażą je zespołom projektowym. Miejsce dogodne, bo obok komisji wyborczych.

Razem możemy wpłynąć na to, czy w tym miejscu powstanie przyjazny dla mieszkańców skwer łączący stary i nowy Żoliborz, czy przyjazny dla deweloperów biurowy mordor i dziki parking dookoła.

Zapraszamy! Przyjdź i powiedz, jakiego chcesz Placu Grunwaldzkiego. Więcej informacji oraz mnóstwo zdjęć pokazujących stuletnią historię planowanych i niezrealizowanych zmian znajdziesz w tym wydarzeniu.

 

2 myśli w temacie “Plac Grunwaldzki – konsultacje”

 1. Bezwzglednie musi zostać odtworzony park którego resztki w postaci plyt chodnikowych można jeszcze dostrzec.
  Proszę to traktować jako moją inicjatywę.
  Chętnie włączę sie w dzialania i w pozyskanie środków finansowych.
  Zielony Zoliborz to nie puste hasło.

  PS. A gdzie miejsce tego spotkania. Gdzie Plac Grunwaldzki a gdzie komisje wyborcze. One zwykle są w Liceum im. Sempolowskiej.

  1. Planujemy stać koło kiosku na placu Grunwaldzkim, ale plac nie jest duży, znajdziemy się. Będziemy od 14 do 17. Tamtędy wiedzie właśnie droga do Sempołowskiej z Żoliborza Południowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *