Niebezpieczeństwa na Żoliborzu Południowym

Rozmawialiśmy dziś z naszym dzielnicowym, aspirantem Piotrem Kalińskim, którego rewir obejmuje wszystkie nowe inwestycje na Rydygiera, Przasnyskiej, Krasińskiego i na Żoliborzu Artystycznym. Zapytaliśmy go o niebezpieczeństwa w naszej okolicy. Na szczęście nie zdarzyły się w tej okolicy przestępstwa z użyciem przemocy. Zdarzają się natomiast kradzieże:

1. Było kilka włamań do komórek lokatorskich, zwykle w budynkach, gdzie trwają remonty nowoodebranych mieszkań, ostatnio na Przasnyskiej 4, Rydygiera 17 i 19. Nie wiadomo, czy kradną pracownicy ekip remontowych czy złodzieje wykorzystują zamieszanie, niemniej warto mieć to na uwadze i w komórce nie trzymać wartościowych rzeczy.

2. Zdarzyła się kradzież samochodu z garażu Rydygiera 11, złodzieje wjechali za innym samochodem. Przy kolejnej próbie kradzieży zostali złapani w obławie. Ok. 2 lata temu podobna kradzież zdarzyła się na Rydygiera 15.

3. Zdarzają się też kradzieże tablic rejestracyjnych, zwykle z zatoczki na przeciwko Rydygiera 15. Takie tablice są potem wykorzystywane do innych przestępstw, np. ucieczki ze stacji benzynowej bez płacenia.

Ogólnie okolica została przez dzielnicowego uznana za spokojną.

Jeśli ktoś miałby potrzebę skontaktowania się z panem dzielnicowym to namiary można znaleźć tu.

Jedna myśl w temacie “Niebezpieczeństwa na Żoliborzu Południowym”

  1. 6 maja 2015 r. skradziono nam samochód z parkingu na przeciwko Rydygiera 11 – dokładnie Rydygiera 8. wg policjantów to była druga kradzież samochodu marki Hyundai w okolicy w tamtym czasie. mam wrażenie, że wysyp samochodów na Rydygiera stanowi istne menu restauracyjne dla złodziei. brak monitoringu i oświetlenia też nie pomaga… także bądźcie czujni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *