Wybory już niedługo – jak głosować bez meldunku?

16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Dla nas, nowych żoliborzan, szczególnie istotne są wybory do Rady Dzielnicy. W obecnej kadencji w 21-osobowej radzie nie ma ani jednego mieszkańca nowych inwestycji i w naszym wspólnym interesie jest, aby w przyszłej to zmienić. Członek rady z naszego osiedla zapewni, że decyzje dotyczące Żoliborza Południowego nie będą podejmowane bez naszego udziału. A jest czym się zajmować: nie ma na razie skonkretyzowanego planu budowy placówki oświatowej, nie wiadomo, kiedy i jak rozwiązany zostanie problem korkujących się wyjazdów z osiedla i braku przejść dla pieszych, nie wiadomo, czy i kiedy powstaną publiczne tereny rekreacyjne czy sportowe.

Mając świadomość, że wielu nowych mieszkańców nie zameldowała się do tej pory w nowym domu, publikujemy instrukcję, co zrobić, aby w wyborach móc zagłosować. Jest to bardzo proste:

1. Pobieramy i wypełniamy ten wniosek
2. Udajemy się do urzędu dzielnicy z wnioskiem, dokumentem tożsamości i jakimkolwiek dokumentem poświadczającym, że tu mieszkamy: może być to umowa zakupu mieszkania, akt notarialny, umowa najmu a nawet rachunek (np. za prąd) na nasze nazwisko.

Tylko tyle – W dniu wyborów, 16 listopada, w naszej lokalnej komisji nasze nazwisko będzie wpisane na listę i otrzymamy kartę do głosowania. Warto poświęcić te dosłownie kilka minut.

Informacje praktyczne

Wydział obsługi mieszkańców żoliborskiego urzędu działa bardzo sprawnie i z reguły nie ma tam kolejek, załatwienie sprawy zajmie nam kilka minut.

Urząd pracuje w godz. 8:00 – 16:00, w poniedziałek do 18:00

Koło urzędu w dzień jest trudno zaparkować, więc najlepiej skorzystać ze strzeżonego parkingu przed teatrem Komedia, 200 m od urzędu. Do 15 minut mamy za darmo, potem płaci się 4 złote. Jak będziemy mieli wszystkie dokumenty wypełnione to 15 minut wystarczy.

Dopisywać się można do 12 listopada zatem nie zostało dużo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *