Iza Rychter w Radzie Dzielnicy

Miło nam poinformować, że zgłoszona przez nasze stowarzyszenie Iza Rychter weszła do rady dzielnicy kadencji 2014-2018.

izaIza, jako osoba bezpartyjna, startowała z ostatniego, dziesiątego miejsca na liście Platformy Obywatelskiej. Dostała 366 głosów i, mimo konkurencji ze strony kilku doświadczonych działaczy lokalnych PO na wysokich pozycjach na liście, otrzymała jeden z dwóch mandatów PO w okręgu Zatrasie/Rudawka/Serek/Żoliborz Południowy.
Było to możliwe dzięki mobilizacji naszych mieszkańców. Po raz kolejny (po petycji do HGW czy zwycięskich projektach do budżetu partycypacyjnego) pokazaliśmy, że wielu z nas zależy na miejscu, w którym mieszkamy i że się z nim identyfikujemy.

Iza mieszka na Żoliborzu Południowym od 2012 roku. Od samego początku aktywnie włączała się w działania na rzecz okolicy: m.in. jest członkiem zarządu wspólnoty mieszkaniowej Rydygiera 15A, aktywnie działała przy projektach do budżetu partycypacyjnego, zorganizowała wrześniowy piknik sąsiedzki na zielonej działce na rogu Krasińskiego i Przasnyskiej, do tego uczestniczyła w niezliczonych spotkaniach z radnymi, urzędnikami i burmistrzami na tematy planu miejscowego, komunikacji czy infrastruktury. Teraz, z mandatem radnego, będzie jej (a także pewnie nam) trochę łatwiej.

Izie serdecznie gratulujemy, a wszystkim głosującym jeszcze raz dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *