Rozpoczyna się głosowanie!

Od piątku, 20 czerwca do końca miesiąca każdy mieszkaniec Warszawy (dorosły, dziecko, zameldowany, niezameldowany – po prostu każdy) ma prawo oddać swój głos na 5 (lub mniej) projektów, zgłoszonych przez mieszkańców w dowolnej dzielnicy.

Mieszkańcy Żoliborza Południowego zgłosili dwa projekty dotyczące zieleni publicznej w naszej okolicy.

Projekt nr 9 – utworzenie zieleńca wzdłuż ulicy Anny German (d. Burakowska), na terenach dawnej bocznicy kolejowej.

Projekt nr 15 – rekultywacja skweru na rogu ul. Krasińskiego i Przasnyskiej, nieopodal WIML.

Zagłosować można przez internet na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

Na Żoliborzu zgłoszono łącznie 43 projekty. Zwycięskie zostaną zrealizowane w 2015 roku. Wierzymy, że nasze wygrają, bo jesteśmy dobrze skomunikowani, mamy fora wspólnot, stronę internetową, fanpage i zależy nam, by okolica naszych niedawno kupionych mieszkań była przyjazna. Ale do tego potrzebny jest Twój (i Twoich bliskich) głos. Poświęć zatem dwie minuty i pomóż stworzyć parki na Żoliborzu Południowym.

Więcej informacji i opisy projektów na tej stronie.

A link do głosowania tu.

Uwaga! Głos jest ważny dopiero po kliknięciu w link w potwierdzającym emailu! Kilka osób zgłaszało, że nie otrzymało takiego emaila (także w spamie). W takiej sytuacji trzeba napisać maila na adres twojbudzet@um.warszawa.pl, podać pesel i prawidłowy email, poprosić o weryfikacje czy podało się ten sam email bez błędu, a jeśli się zgadza, to o ponowne wysłanie linka aktywacyjnego.

3 myśli w temacie “Rozpoczyna się głosowanie!”

 1. Witam,

  Dziękuję za informację – jako przyszły mieszkaniec Żoliborza Płd na pewno oddam głos.
  A co sądzisz o projekcie nr 28 p.t. „Zielony zakątek przy Krasińskiego” i dlaczego nie rekomendujesz również tego projektu?
  Czy dostępny jest bardziej dokładny opis i kosztorys projektów?

  Pozdrawiam,
  Michał

  1. Projekt nr 15 zgłosiłem ja wraz z kilkoma osobami ze wspólnot na Rydygiera i Przasnyskiej. Projekt 28 jest z grubsza tożsamy z naszym, ale nie udało się nam dotrzeć do autora. Na prezentacji projektów w urzędzie w ubiegłym tygodniu autor się nie pojawił.

   W ramach promocji projektu nr 15 rozesłaliśmy maile do osób, które podpisały petycje i które zapisały się na newsletter na naszej stronie, komunikujemy to na facebooku, na forach a także – tam gdzie jest życzliwa administracja – w budynkach. Dodatkowo dogadaliśmy się ze spółdzielnią WSM i portalem zatrasie.pl ze promuje go na Zatrasiu, podobnie pomaga przychodnia WIML i market Simply na Broniewskiego, gdzie zaopatruje się pół Zatrasia. Dlatego zachęcamy do głosowania na 15 – lepiej, by wszyscy zagłsosowali na jeden projekt, niż po połowie na dwa, bo wtedy żadne nie przejdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *