Rozpoczyna się głosowanie!

Od piątku, 20 czerwca do końca miesiąca każdy mieszkaniec Warszawy (dorosły, dziecko, zameldowany, niezameldowany – po prostu każdy) ma prawo oddać swój głos na 5 (lub mniej) projektów, zgłoszonych przez mieszkańców w dowolnej dzielnicy.

Mieszkańcy Żoliborza Południowego zgłosili dwa projekty dotyczące zieleni publicznej w naszej okolicy.

Projekt nr 9 – utworzenie zieleńca wzdłuż ulicy Anny German (d. Burakowska), na terenach dawnej bocznicy kolejowej.

Projekt nr 15 – rekultywacja skweru na rogu ul. Krasińskiego i Przasnyskiej, nieopodal WIML.

Zagłosować można przez internet na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

Na Żoliborzu zgłoszono łącznie 43 projekty. Zwycięskie zostaną zrealizowane w 2015 roku. Wierzymy, że nasze wygrają, bo jesteśmy dobrze skomunikowani, mamy fora wspólnot, stronę internetową, fanpage i zależy nam, by okolica naszych niedawno kupionych mieszkań była przyjazna. Ale do tego potrzebny jest Twój (i Twoich bliskich) głos. Poświęć zatem dwie minuty i pomóż stworzyć parki na Żoliborzu Południowym.

Więcej informacji i opisy projektów na tej stronie.

A link do głosowania tu.

Uwaga! Głos jest ważny dopiero po kliknięciu w link w potwierdzającym emailu! Kilka osób zgłaszało, że nie otrzymało takiego emaila (także w spamie). W takiej sytuacji trzeba napisać maila na adres twojbudzet@um.warszawa.pl, podać pesel i prawidłowy email, poprosić o weryfikacje czy podało się ten sam email bez błędu, a jeśli się zgadza, to o ponowne wysłanie linka aktywacyjnego.

3 myśli w temacie “Rozpoczyna się głosowanie!”

 1. Witam,

  Dziękuję za informację – jako przyszły mieszkaniec Żoliborza Płd na pewno oddam głos.
  A co sądzisz o projekcie nr 28 p.t. „Zielony zakątek przy Krasińskiego” i dlaczego nie rekomendujesz również tego projektu?
  Czy dostępny jest bardziej dokładny opis i kosztorys projektów?

  Pozdrawiam,
  Michał

  1. Projekt nr 15 zgłosiłem ja wraz z kilkoma osobami ze wspólnot na Rydygiera i Przasnyskiej. Projekt 28 jest z grubsza tożsamy z naszym, ale nie udało się nam dotrzeć do autora. Na prezentacji projektów w urzędzie w ubiegłym tygodniu autor się nie pojawił.

   W ramach promocji projektu nr 15 rozesłaliśmy maile do osób, które podpisały petycje i które zapisały się na newsletter na naszej stronie, komunikujemy to na facebooku, na forach a także – tam gdzie jest życzliwa administracja – w budynkach. Dodatkowo dogadaliśmy się ze spółdzielnią WSM i portalem zatrasie.pl ze promuje go na Zatrasiu, podobnie pomaga przychodnia WIML i market Simply na Broniewskiego, gdzie zaopatruje się pół Zatrasia. Dlatego zachęcamy do głosowania na 15 – lepiej, by wszyscy zagłsosowali na jeden projekt, niż po połowie na dwa, bo wtedy żadne nie przejdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *