Park na Żoliborzu Południowym. Zdecyduj, czy powstanie!

W dniach 20-30 czerwca każdy może zagłosować w ramach żoliborskiego budżetu partycypacyjnego. Budżet partycypacyjny to proces, w trakcie którego mieszkańcy decydują o wydatkowaniu części budżetu dzielnicy lub miasta. Najpierw mieszkańcy zgłaszają propozycje zadań/projektów, które następnie zostaną poddane pod głosowanie wszystkich mieszkańców.

Na Żoliborzu do zagospodarowania jest 685 000 zł, a zgłoszono 43 projekty. Dwa z nich dotyczą powstania publicznych terenów zielonych na terenie i w sąsiedztwie Żoliborza Południowego.

Snip20140619_5

PROJEKT nr 9

Dotyczy rewitalizacji terenów zielonych wzdłuż ulicy Anny German (teren bocznicy kolejowej) w postaci zieleńca linearnego. Szlak stworzy zielony ciąg komunikacyjny między Zatrasiem a Żoliborzem Południowym.

Dziś ten teren wygląda tak:

IMG_2309

IMG_2312

PROJEKT nr 15

Dotyczy rewitalizacji oraz nadania charakteru sportowo-rekreacyjnego zaniedbanemu, zalesionemu skwerowi przed WIML-em na zachód od skrzyżowania ulic Krasińskiego i Przasnyskiej. Przewiduje on renowację istniejącej ścieżki spacerowo-biegowej budowę, oświetlenia, ustawienie koszy na śmieci, , wzbogacenie roślinności – innymi słowy zrobienie z zaniedbanego skweru uporządkowanego parku, w którym da się miło spędzić czas czy uprawiać sport, także po zmroku.

Powyżej prezentacja projektu ze spotkania dla mieszkańców Zoliborza. A oto jak ten teren wygląda dziś:

IMG_1791

 

A oto projekt, jak chcemy by wyglądał:

Snip20140624_7

JAK GŁOSOWAĆ?

Głosować może każdy, kto mieszka w Warszawie, niezależnie od miejsca zameldowania oraz wieku (dzieci na podstawie upoważnienia od rodziców.) Dlatego liczymy nie tylko na Twój głos, ale także Twoich bliskich. Powiedz im o inicjatywie, wyślij link do tej strony, wrzuć na Facebooka!

Głosujemy na maksymalnie 5 projektów zgłoszonych w ramach tylko jednej dzielnicy. Zatem z żoliborskiej listy możesz wybrać jeszcze trzy inne projekty, ale nie możesz głosować na żadne projekty w innych dzielnicach. Twój głos będzie wtedy nieważny!

Głosy oddawać można:
• Przez internet www.twojbudzet.um.warszawa.pl (polecamy – najłatwiej)
• W Urzędzie Dzielnicy na Słowackiego 6/8 przy pomocy papierowej karty do głosowania (karty dla Waszej wygody zostaną rozłożone w recepcjach / u ochrony w większości wspólnot na Rydygiera, Przasnyskiej, Krasińskiego)
• Listownie – szczegóły na stronie www

Uwaga! Oddanie kilku głosów różnymi kanałami (nawet na te same projekty) czyni te głosy nieważnymi. Zatem głosujemy tylko raz.

Głosować można do 30 czerwca. Ogłoszenie wyników nastąpi 15 lipca.

Mamy naprawdę dużą szansę wygrać ten konkurs. Projekty są dobre, bo służą praktycznie każdemu (młodym, starszym, rodzinom, aktywnym; mieszkańcom i Żoliborza Południowego i Zatrasia). Dzięki forom internetowym, stronie i fanpage’owi jesteśmy doskonale skomunikowani.

Poświęć 2 minuty i zagłosuj do końca tygodnia na projekty nr 9 i 15! Wygrajmy park dla Żoliborza Południowego!

Link do głosowania tu.

Uwaga! Głos jest ważny dopiero po kliknięciu w link w potwierdzającym emailu! Kilka osób zgłaszało, że nie otrzymało takiego emaila (także w spamie). W takiej sytuacji trzeba napisać maila na adres twojbudzet@um.warszawa.pl, podać pesel i prawidłowy email, poprosić o weryfikacje czy podało się ten sam email bez błędu, a jeśli się zgadza, to o ponowne wysłanie linka aktywacyjnego.

Jedna myśl w temacie “Park na Żoliborzu Południowym. Zdecyduj, czy powstanie!”

  1. Bardzo podoba mi się projekt nr 19,ale chciałabym aby powstał jeszcze w tym obszarze ŻP obiekt sportowy z ogólnodostępnym basenem ogrzewanym również z możliwością gimnastyki w wodzie prowadzonej pod odpowiednim kierunkiem fachowca,oraz z salą w której można byłoby pograć w piłkę ręczną, zajęcia gimnastyczne ,również w okresie zimowo-jesiennym itp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informacje o inicjatywach i wydarzeniach dotyczących Żoliborza Południowego