Po spotkaniach z burmistrzami i radnymi – kolejne kroki

Na środowym posiedzeniu Komisji Planowania Przestrzennego oraz na czwartkowym spotkaniu z Radnymi PO było łącznie kilkadziesiąt osób ze wspólnot przy Krasińskiego, Przasnyskiej i Rydygiera. Byli także burmistrz Bugla i wiceburmistrz Sielewicz. Po spotkaniach kilkoro mieszkańców wyraziło chęć dołączenia do naszej grupy – witamy i bardzo dziękujemy!

Dyskutowaliśmy na tematy takie jak zagospodarowanie przestrzenne (plan miejscowy, wyprzedaż działek, możliwość utworzenia terenów publicznych), inwestycje miejskie, dzielnicowe i deweloperskie (przebudowa Rydygiera, placu Grunwaldzkiego, Krasińskiego), komunikacja (autobus, SKM, przejścia dla pieszych, Veturilo), oświata (przedszkola, rejonizacja gimnazjów), estetyka (usunięcie pozostałości poprzemysłowych, posprzątanie terenu).

Obecnie pracujemy nad dokumentem, gdzie do każdego tematu zostanie przydzielony mieszkaniec – koordynator oraz zidentyfikowane osoby z władz dzielnicy, na których wsparcie będziemy liczyć. Dokument będzie gotowy przed 18 kwietnia, zostanie wówczas tu opublikowany.

Dziękujemy wszystkim za przybycie a Zarządowi i Radzie dzielnicy za deklaracje pomocy w rozwiązaniu naszych problemów. Wszystkich zainteresowanych jeszcze raz zapraszamy do dołączenia do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *