Wybory już niedługo – jak głosować bez meldunku?

16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Dla nas, nowych żoliborzan, szczególnie istotne są wybory do Rady Dzielnicy. W obecnej kadencji w 21-osobowej radzie nie ma ani jednego mieszkańca nowych inwestycji i w naszym wspólnym interesie jest, aby w przyszłej to zmienić. Członek rady z naszego osiedla zapewni, że decyzje dotyczące Żoliborza Południowego nie będą podejmowane bez naszego udziału. A jest czym się zajmować: nie ma na razie skonkretyzowanego planu budowy placówki oświatowej, nie wiadomo, kiedy i jak rozwiązany zostanie problem korkujących się wyjazdów z osiedla i braku przejść dla pieszych, nie wiadomo, czy i kiedy powstaną publiczne tereny rekreacyjne czy sportowe.

Mając świadomość, że wielu nowych mieszkańców nie zameldowała się do tej pory w nowym domu, publikujemy instrukcję, co zrobić, aby w wyborach móc zagłosować. Jest to bardzo proste:

1. Pobieramy i wypełniamy ten wniosek
2. Udajemy się do urzędu dzielnicy z wnioskiem, dokumentem tożsamości i jakimkolwiek dokumentem poświadczającym, że tu mieszkamy: może być to umowa zakupu mieszkania, akt notarialny, umowa najmu a nawet rachunek (np. za prąd) na nasze nazwisko.

Tylko tyle – W dniu wyborów, 16 listopada, w naszej lokalnej komisji nasze nazwisko będzie wpisane na listę i otrzymamy kartę do głosowania. Warto poświęcić te dosłownie kilka minut.

Informacje praktyczne

Wydział obsługi mieszkańców żoliborskiego urzędu działa bardzo sprawnie i z reguły nie ma tam kolejek, załatwienie sprawy zajmie nam kilka minut.

Urząd pracuje w godz. 8:00 – 16:00, w poniedziałek do 18:00

Koło urzędu w dzień jest trudno zaparkować, więc najlepiej skorzystać ze strzeżonego parkingu przed teatrem Komedia, 200 m od urzędu. Do 15 minut mamy za darmo, potem płaci się 4 złote. Jak będziemy mieli wszystkie dokumenty wypełnione to 15 minut wystarczy.

Dopisywać się można do 12 listopada zatem nie zostało dużo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *